Pachnące kwiatki całe lato
To cenna bylina zadarniająca, która w naturze rośnie nad brzegami strumieni i stawów, w wilgotnych lasach i na łąkach na cienistych stanowiskach.
Tworzy rozległe, ale niskie kobierce, które nadają się świetnie do zadarniania.
Purpurowo nabiegłe, płożące pędy zakorzeniają się w węzłach i szybko zadarniają powierzchnie.
Filigranowe, fioletowe kwiatki z żółtym środkiem przypominające kwiaty fiołków pojawiają się od kwietnia/maja i kwitną aż do września; mają przyjemny zapach.
To doskonała roślina do obsadzania na brzegach zbiorników wodnych - posadzona w strefie nadbrzeżnej wypuszcza długie pędy, które dobrze maskują brzeg zbiornika. Jest świetną rośliną okrywową, nadaje się na cieniste rabaty, a także do ogrodów skalnych.
Wspaniała do wiszących pojemników i wysokich donic w kompozycjach z roślinami sezonowymi.
Świetna do obsadzania murków, szczelin i płyt chodnikowych na północnych wystawach.
Najlepiej sadzić ją bezpośrednio do gruntu między innymi roślinami - wypełni wolne przestrzenie, nie przeszkadzając przy tym sąsiadującym.
Ciekawe kolorystycznie dywany tworzy z purpurową dąbrówką rozłogową i żółtą tojeścią rozesłaną.
Sekrety uprawy:
- najlepiej rośnie i kwitnie w cieniu i półcieniu,
- potrzebuje wilgotnego podłoża, może rosnąć także w podmokłym, ale znosi też okresowe przesuszenie,
- gleba może być średnio żyzna,
- jest w pełni mrozoodporna,
- bardzo dobrze znosi cięcie, na dużych powierzchniach - można kosić kosiarką.
W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach P7-P9(szer. 7-9cm).