CAPSANEM
(Steinernema carpocapsae)
CAPSANEM
nicienie do walki z Turkuciem podjadkiem oraz gąsienicami - nie przegap czasu na aplikację! Zastosowanie nicieni do walki z turkuciem to rewolucyjna metoda w pełni biologiczna i naturalna. Nicienie aplikujemy
poprzez podlanie konewką ogrodu dużą ilością wody, aby wpłukać preparat w okolice korzeni roślin, wraz z którą przenoszone są nicienie. To one wnikają przez cienki pancerzyk młodego pokolenia turkucia i bakterie, którego są nośnikiem, rozkładają szkodnika do formy, która może być zjedzona przez nicienie. Produkt CAPSANEM należy stosować na początku lipca minimum 3 lata z rzędu, gdyż tyle trwa cykl rozwojowy turkucia - nicienie niszczą tylko młode osobniki. Nicienie przeciwko gąsienicą stosujemy poprzez oprysk kontaktowy.
Dawkowanie:
2 Małe opakowanie 50 mln nicieni do 100 m
2 Duże opakowanie 500 mln nicieni do 1000 m
UWAGA: TOWAR WYSYŁANY BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA - NALEŻY DOLICZYĆ KOSZT DOSTAWY 25 PLN
TURKUĆ PODJADEK / GĄSIENICE
Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa) to jeden z największych owadów w Polsce. Należy do rodziny turkuciowatych z rzędu prostoskrzydłych. Jest dobrze przystosowany do życia w ziemi, gdzie przebywa w ciągu dnia podgryzając korzenie, Larwy są bardzo podobne do imago (postaci dorosłej), jednak początkowo bezskrzydłe, a później z krótszymi skrzydłami. Roczna samica składa jaja po intensywnym żerowaniu i kopulacji w maju i czerwcu, w podziemnych gniazdach, którymi się opiekuje. Dla zapewnienia ciepła podgryza korzenie roślin rosnących nad gniazdem, aby uschły i odsłoniły powierzchnię gleby dla promieni słonecznych. Larwy początkowo żerują gromadnie pod ziemią, pod opieką samicy. W ciągu roku samica wydaje jedno pokolenie. Żyje od 2 do 4 lat. Gąsienice niektórych gatunków motyli wyrządzają poważne szkody w wielu rodzajach upraw. Cykl życiowy motyli obejmuje cztery stadia: jajo, gąsienica, poczwarka i motyl. Samice często składają jaja w grupach, na liściach lub elementach architektury. Stadium larwalne motyli to gąsienica posiadająca dobrze wykształconą głowę i silne szczęki. Gąsienice nieustannie żerują, przerywając żerowanie jedynie na okres linienia. Młode żerują głównie na spodzie liści, warstwa górna pozostaje natomiast nienaruszona. W miarę rozwoju rozpraszają się po całej roślinie. Otwory przez nie wygryzane są początkowo niewielkie, z czasem stają się jednak coraz większe.